Mehrsprachig aufwachsen

Forum Mehrsprachig aufwachsen

Suche Mütter, die aus Polen kommen

Thema: Suche Mütter, die aus Polen kommen

Czesc, mieszkam w Bad Homburg kolo Frankfurt/M. i szukam dziewczyn z dziecmi, ktöre mialy by ochote sie z nami (tzn. ze mna i moja cureczka 6 miesieczna)spotkac. Pa Agnieszka

Mitglied inaktiv - 04.12.2003, 17:32



Antwort auf diesen Beitrag

Hallo Agnieszka! nazywam sie monika, mieszkam w wuppertal, to niestety nie calkiem w "poblizu". mam 8 tygodniowego synka i narazie sie blizej poznajemy. w polsce mieszkalam ostatnio we wroclawiu. napisz co porabiasz i jak twoja coreczka sie nazywa! pozdrowienia monika moj mail: misia@freenet.de

Mitglied inaktiv - 08.12.2003, 16:50



Antwort auf diesen Beitrag

Dzien dobry Moniko, nazwyam sie Joanna i wlasnie trafilam na to forum. zanim je przejrzalam, wyslalam maila, ze szukam rodzin z okolicy Kolonii. Teraz przejrzalam watki i trafilam na Wasz grudniowy. Wuppertal nie lezy od Kolonii tak strasznie dalkeo, wiec mozna by sprobowac sie lepiej poznac, co??? Ja nie znam tutaj wogole ludzi w podobnej sytuacji! Ja mam osmiomies. coreczke Zosie (ur.11.06.2003), z ktora mowie po polsku, maz po nimeiecku. Bardzo cieszylabym sie z jakiejs odpowiedzi, czy macie w ogole ochote nawiazac z nami kontakt! Pozdrawiam serdecznie

Mitglied inaktiv - 28.01.2004, 20:22



Antwort auf diesen Beitrag

Czesc Asiu! Czy to Ty przeslalas mi ten e-mail? Przez pomylke skasowalam Twoj adres. Mieszkam w Eschweiler - to niedaleko od Köln. Mozemy sie spotkac jesli chcesz... Poleczka sprenger.anna@freenet.de

Mitglied inaktiv - 04.02.2004, 21:15



Antwort auf diesen Beitrag

Hallo Agnieszka, mam na imie Jola i mieszkam w Bad Nauheim. Mam trzymiesiecznego synka Juliana, ktorego zamierzam "dwujezycznie" wychowywac(moj maz jest Niemcem). Mam nadzieje ze mi sie to uda bez wiekszych problemow. Na pewno nie bedzie to latwe gdyz jak do tej pory nie znam nikogo z malym dzieckiem mowiacego po polsku. Napisz ,czy planujesz uczyc Twoja coreczke polskiego??? Pozdrowienia z Bad Nauheim Jola

Mitglied inaktiv - 12.12.2003, 20:44



Antwort auf diesen Beitrag

Czesc, dzieki z Twoja e-mail. Mam na imie Agnieszka. Moj maz jest tez Polakiem wiec nie bedzie nam trudno nauczyc nasza coreczke polskiego jezyka.A oczywiscie chcielibysmy zeby Carolin tez po polsku mowila. Jesli masz ochote, odpisz mi na nasz e-mail adres.(robertagnesg@aol.com) Pa A.

Mitglied inaktiv - 14.12.2003, 16:44



Antwort auf diesen Beitrag

Hej! Mieszkam w Eschweiler kolo Aachen. Mam 10miesiecznego synka. Moj maz tez jest Niemcem.Tez zamierzam rozmawiac z malym po polsku. Troche sie obawiam, bo cala tutajsza rodzinka to Niemcy. Ale damy sobie chyba rade, co? Odpisz jesli chcesz. Aha! Gdzie jest Bad Nauheim? Pozdrowionka Aneczka

Mitglied inaktiv - 09.01.2004, 23:30



Antwort auf diesen Beitrag

Sorry! Troche to dlugo trwalo z moja odpowiedzia, ale mielismy klopoty "techniczne" i nie mialam dostepu do internetu. Ja tez mam zamiar uczyc malego polskiego,bo nie chce zeby stracil kontakt z moja rodzina. Niemieckiego nauczy sie automatycznie a nad polskim bede musiala popracowac. Juz teraz mowie do niego po polsku z wyjatkiem sytuacji kiedy jestesmy w towarzystwie niemieckim. Poniewaz jestem caly dzien w domu( mam zamiar zostac 3 lata) wiec mysle ze bedzie mial dosyc kontaktu z jezykiem. Ponadto puszczam mu polskie CD z piosenkami dla dzieci a w przyszlosci planuje czytac polskie ksiazeczki,filmy itp. Na razie nie mam ambicji zeby czytal albo pisal po polsku. Bede szczesliwa jesli potrafi sie porozumiec a potem zobaczymy dalej. Bad Nauheim lezy okolo 30 km. od Frankfurtu i tez w poblizu Bad Homburga Jola

Mitglied inaktiv - 13.01.2004, 18:25



Antwort auf diesen Beitrag

..... To bardzo dobry pomysl z tymi CD, ksiazeczkami i filmami po polsku. Tez tak zrobie Poleczka

Mitglied inaktiv - 04.02.2004, 21:12



Antwort auf diesen Beitrag

Czesc, mieszkam w Oberursel, moj synek ma 18 miesiecy. Chetnie nawiaze kontakt. Moj mail magdalenakohl@aol.com Pozdrawiam Magda

Mitglied inaktiv - 26.08.2005, 21:02