Mehrsprachig aufwachsen

Forum Mehrsprachig aufwachsen

Pomoc s D urady!!!!

Thema: Pomoc s D urady!!!!

Zdravim...a zaroven bych se chtela zeptat...jestli by mi nekdo neporadil...Strucne a jasne-jsem Ceska, pritel Nemec, cekame miminko ktere se narodi v Cechach-pote odjizdime do Nemecka kde budeme nadale zit.Svatba bude az po narozeni mimca...Jak je to s urady v Nemecku? s prihlasenim mimca atd???? Za kazdou radu k tomuto tematu budu moc vdecna!!!!! Mate nekdo podobne nebo stejne zkusenosti?! Predem dekuji P.

Mitglied inaktiv - 13.05.2005, 07:55



Antwort auf diesen Beitrag

Ahoj, taketo nieco hrozilo aj nam (chceli sme najprv babo a az potom svadbu), ale väcsina ludi nam poradila, ze sa mame radsej zobrat este pred tym, pretoze s tymi uradmi to naozaj nie je lahke... Co som pocula, tvoj priatel si bude musiet to male asi adoptovat, za co sa tiez nieco plati (neviem, ale presne). Inak ti neviem poradit, pretoze my sa berieme este pred svadbou. Ale aj mna by zaujimalo, ako to je v tvojom pripade. Nepomohla som sice velmi, ale drzim palce, urcite to nebude take hrozne ;-). Daniela

Mitglied inaktiv - 16.05.2005, 15:05



Antwort auf diesen Beitrag

Dìkuju....i tak S tím adoptováním ...je to jinak.On (snoubenec) bude muset jen podepsat uznání otcovství ovìøené na matrice za pøítomnosti pøekladatela(ten se platí)... No všechno to pøišlo tak nìjak na honem...mimèo pøedbìhlo svatbu...a teï se to øeší se skluzem.Hrùùùùza.... Jinak jsem se ještì chtìla zeptat...jak je to se svatbou v nìmecku??? Chtìli jsme se brat v èechách ale bude jednodušší vzít se v nìmecku...doufám...Èlovìk si vždycky nìco naplánuje ale v životì to nìkdy chodí jinak....nìkdy se vìci prostì zamotají....Ale hlavnì abychom byli zdraví... LG Petra+èervík

Mitglied inaktiv - 18.05.2005, 09:24



Antwort auf diesen Beitrag

Ahoj Petra, my sa berieme tu v Nemecku na urade, buduci rok by sme chceli na Slovenksu v kostole, ale neviem, ako to este vybavim, kedze sme tu... Co sa tyka tej svadby v Nemecku: Chdte na Standesamt a tam vam povedia, co vsetko potrebujes... Ale asi to bude to iste co ja- potvrdenie o sposobilosti uzavriet manzelstvo, rodny list a potvrdenie a trvalom pobyte... To vsetko prelozene a potvrdene notarom. Ale prelozit si to musite dat tu v Nemecku, nie v Cechach. Nas vysli tie 2 preklady (potvrdenie o tvalom pobyte som mala tu z Nemecka, kedze som tu aj prihlasena pobytom) vyse 90 Eur... Na Slovensku mi to vybavoval vsetko otec, kedze ja som nemala cas tam cestovat. Neviem, ci mas aj ty niekoho, kto ti v Cechach vsetky tie urady obeha alebo to urobis osobne.

Mitglied inaktiv - 18.05.2005, 13:13



Antwort auf diesen Beitrag

Dìkuju za rady! no bude to ještì bìhání...uff U mì se taky rodièe snaží pomoct... P.

Mitglied inaktiv - 21.05.2005, 07:17



Antwort auf diesen Beitrag

Kedy sa chcete brat? A kedy ma prist to male na svet?

Mitglied inaktiv - 21.05.2005, 21:50



Antwort auf diesen Beitrag

...nooo až tak nìjak budu pasovat do svatebních šatù..(hihi) Ne, teï vážne. Chtìla jsem vždy nejdøív se vdát a pak mimèo...Mìli jsme to už i naplánované....zamluvené šaty apod. ale mimèo se prosadilo samo døív!! a s bøichem jsem se vdávat nechtìla a uspìchat jsme to "jen" kvùli tomu že jsem tìhotná nechtìli. Tak teï už je to jedno...myslím jako že teï už na tom nesejde ..mìsíc sem,mìsíc tam...uvidím jak na tom budu po porodu...jak se nám bude daøit, ale asi to budem muset co nejdøív..už k ulehèení situace ohlednì papírù a tak. Mimèo-kluk se narodí 5.8.- teda to mám termín porodu...Všichni mì ale straší, že to možná bude døív...protože je živý až hanba :) ....to jsou kopance nìkdy...ufff Teï ještì ty vedra do toho co právì v èechách nastaly.......(jsem totiž v èechách...ehm jestli jsem to už nepsala...., nìjak se mi to vytratilo z pamìti...tak sorry jestli se opakuju :) )

Mitglied inaktiv - 25.05.2005, 08:12



Antwort auf diesen Beitrag

PS: už bychom mìly dát jinou hlavièku...záhlaví...nebo jak se tomu nadává :)))

Mitglied inaktiv - 25.05.2005, 08:14