Mehrsprachig aufwachsen

Forum Mehrsprachig aufwachsen

@Dilara Melis

Thema: @Dilara Melis

Günaydin Canan, tesekkürler tam yakalanmadan atlatti Leyan galiba, cuma günü hemen diyet uygulamistim. umari, haftasonunuz güzel gecmistir. haftasonu bende cocuksevgisine girmedim, ama birazdan Sibele yazarim. Sadece is yerindenmi giriyorsun sen nete? Hergünmp calisiyorsun? senin yarularinda demek hastalandilar?üzgünüm :-( Darf ich fragen wie alt Du bist? Ich bin 29 , werde im August 30.. selamlar Aygül

Mitglied inaktiv - 26.03.2007, 08:37

Antwort auf diesen Beitrag

Günaydin Aygül, evet canim ben sadece isyerinden net´e giriyorum, cünkü evde pek vaktim olmuyor cocuklardan dolayi. Ben 35 yasindayim, yani senin ablan sayilirim. Späßle g´macht! Wochenende war voll stressig, da meine Eltern zu Besuch da waren. Da gings dann los mit Backen und Kochen. Bilirsin bizde corbasiydi, zeytinyaglisiydi, salatasiydi, anayemek pilav, tatli derken bütün gün mutfakta geciyor. Valla cok yoruldum bu hafta sonu. Simdi iste dinleniyorum!!! Gercekten burda cok rahatim.... Sen calisiyormusun? Türkiye´nin neresindensin. Ben Izmirliyim.... Öptüm

Mitglied inaktiv - 26.03.2007, 11:28

evet ablacigim ;-))) +gg* haklisin, isafir gelince insan tüm gününü mutfakta geciriyor, onu bunu yapayim diye :-) annenler yakinmi sana?münihte kalyiordun degilmi? vallahi ben evdede, vakti bulunca giriyorum nete..duramiyorum.. :-) evet calisiyorum ama haftada 3 gün, H&M de calisiyorum...bin eigentlich gerlernte fotolaborantin, zum schluss als ich mit Leyan schwanger wurde habe ich in einer werbeagentur für katalogmarketing bildbearbeitung gemacht. aber halbtags da reinzukommen ist super schwer, von daher H&M ;-) kücüge bakicimi bakiyor? evet insan bazen iste rahat ediyor ;-) ne isi yapiyorsun sen? ben adanaliyim ama dogma büyüme kölnde :-) izmire hic gitmedim, güzel bir sehirdir kesin :-) bende öptüm

Mitglied inaktiv - 26.03.2007, 12:35

Ich arbeite bei einer Zeichentrickproduktion als Fremdsprachenkorrespondentin (engl-franz.) Ediz ist in der Kinderkrippe. Die ersten 6 Monate nach dem Mutterschutz war er bei mir in der Firma. Mein Chef hatte mir ein Babyzimmer eingerichtet und mein Kindermädchen war mit dabei weil ich noch gestillt habe. Aber danach habe ich einen Krippenplatz bekommen. Ist ja auch besser für den Kleinen, von wegen Sozialverhalten usw. Adana da cok güzel bir sehirmis. Beyaz Gelincik dizisinden tanima firsatim oldu. Zaten dizilerle bozdum bu siralar... H&M calisiyorsun demek.. eh bütün maasini orda birakiyorsundur artik.. Oraya gittim mi hic ihtiyaclari olmasada, cocuklara birseyler aliyorum. Cok cici seyler satiyorlar anacim n´apayim.... Annemler Münih´e 100km uzakta oturuyorlar, kayinvalidemlerde öyle.. Anliyacagin ufakligi kimseye birakipta bir sinemaya bile gidemiyoruz...

Mitglied inaktiv - 26.03.2007, 13:00

Wow, hast aber auch ein klasse job :-) das ist aber toll von Deinem Chef, das der kleine ein Zimmer da bekommen hat, ist ja super :-) sowas ist selten..:-) Ja eben, ist sicher besser so für den kleinen :-) evet canim, beyaz gelincige hic bakmadim ama adanayi meshur etti bu dizi *gg* esim herseyi anlamadigindan pek türk tv si bakamiyorum aksamlari ;-) aynen ya sorma...aldigim geri veriyorum sayilir H&M de ...olsun ama indirimli aliyorum iyi oluyor, bende aynen öyle lazim birsey olmasada insan ufak tefek birseyler buluyor yine ;-) das ist aber blöd das beide soweit weg wohnen :( aus der hinsicht habe ich es gut, meine mama wohnt 3 türen weiter.. ABER dafür ist sie 5 monate im jahr in der türkei, aber die zeit wo sie hier ist, ist klasse .. :-) von wegen ausgehen usw. bis denne ;-) Aygül

Mitglied inaktiv - 26.03.2007, 13:10

huhu Canan, Sibele problemini ilettim. onunla yazistiginizi söyledi, ama problem var diye yazdigin mesaji gercekten almamis. senin ona yazdigin özel mesajda sadece onun yazdiklari alinti olarak geri gelmis. pc hatasi sanmiyrum diyor. isterse özel mesaj yazsin tekrar beraber cözeriz diyor. özel mesajin gidiyormus cünki :-) güzel bir gün dilerim mucux

Mitglied inaktiv - 27.03.2007, 09:17

Günaydin canim, tamam bir de öyle deneyelim bakalim. Ilgilendigin icin cok tesekkürler. LG Canan

Mitglied inaktiv - 27.03.2007, 09:52

tamam canim, gern geschehen..eh oradada seni aramizda görmek isteriz artik ;-))) sevgiler

Mitglied inaktiv - 27.03.2007, 12:15

Tesekkürler tekrar, vaktim oldukca ugrarim yaniniza... Bu arada "itiraf.com" diye bir site war taniyormusun? Benden de sevgiler Canan

Mitglied inaktiv - 28.03.2007, 09:41

selam insalllah canim, Sibelle yazistinmi? itiraf.com u bilmiyorum..hemen bakayim birazdan ;-) LG Aygül

Mitglied inaktiv - 29.03.2007, 08:40