Mehrsprachig aufwachsen

Forum Mehrsprachig aufwachsen

Gibt es hier paar Tschechische Mamis oder Papis?

Thema: Gibt es hier paar Tschechische Mamis oder Papis?

Hallo, ich komme aus Tschechai, habe zwei Kinder mit meinem Deutschen Mann, unsere Kinder werden zweisprachig erzogen. Ich habe eine nette Nachbarin*Freundin* die aus Slowakai kommt und auch zwei Kinder hat ;o) *Ve stredu v 20:45 H se koukame na Fotbal a drzime Cechum samozrejmne palce*i muj Muz preje Cechum aby vihraly, uz se nemuzem dockat;o) Budete taky koukat? Moc skoda ze nemam ceskou vlajku, tady unas v sidlisty visi v oknech hodne vlajek jako treba : Spanelska, Nemacka a.t.d Cauky Blanca P.S.: Omlouvam se za chybi, ale cesky psat neumim, protoze jsem ceske skoly nedelala.

Mitglied inaktiv - 21.06.2004, 18:36



Antwort auf diesen Beitrag

Ahoj, Pochazim z Ceska a muj manzel je Nemec. Cekame nase prvni dite,ktere se ma uz brzy narodit.Chtela bych,aby nase dcera umela dobre cesky,ale neumim si predstavit,jak to bude fungovat,kdyz muj manzel umi cesky jen par slov. Kdyby si mela pro nas par tipu,byla bych rada. Zatim cauky a nezapomen Cechum fandit. Veronika

Mitglied inaktiv - 26.06.2004, 19:02



Antwort auf diesen Beitrag

Ahoj Veroniko, neboj je to doopravdy jednoduche vichovavat deti zweisprachig ;o) Ja od Narozeni mojich deti mluvila vzdi nane cesky a muj Muz Nemecky. Zezacatku mluvila dcera vic cesky nez nemecky ale jak prisla do skolky tak se raz dva naucila richle dobre nemecky. Deti ti se uci lechce a richle vic reci najednou. Zatim Cau, a dnes musime zase fandit Cechum ;o) Hrajou proti Rekum P.S.: Ceskou vlajku uz jsem sehnala, uz mi visi v Okne, a doufam ze ji tam budu moc nachat az do konce!

Mitglied inaktiv - 01.07.2004, 17:03



Antwort auf diesen Beitrag

Ahoj, jsem rada ze jsem nasla toto forum. U nas je to tak: Ja jsem vyrustala dvojjazycne (jako dcera ceskych emigrantu) v Nemecku. ted ziju uz radu let trvale v CR (Praze), kde jsem i castecne vystudovala. Muj manzel je Cech a nemecky umi jen trochu. Nedokazu si predstavit ze bychom spolu mluvili nemecky, ani kdyby nemcinu ovladal lip. Pred pul rokem se nam narodil syn Martinek a uz nejakou dobu premyslime jak to s temi jazyky udelat, az zacne mluvit. Moji rodice ziji v Nemecku, ale jezdi casto sem do Prahy. Moje sestra zije tez v Nemecku a ma nemeckeho manzela. Dale mam(e) radu nemeckych kamaradu. Chteli bychom aby se Martin naucil dobre nemecky a umel s pohybovat v obou prostredich, na druhou stranu je pro nas nepouzitelny "klasicky" dvojjazycny model, kdy jeden mluvi na dite jen cesky, druhy nemecky. Prislo by mi divne a neprirozene mluvit na nej (jen) nemecky - maximalne bych to stridala podle toho, kde prave jsme... Proste to u nas neni tak, ze by jeden byl "Nemec" druhy "Cech", nybrz jsme oba Cesi, ale holt jeden dvojjazycny (ja) a chci Martinkovi tuto vyhodu predat, ale zaroven se chovat prirozene. Resi tady nekdo z Vas neco podobneho (at uz zijete v CR ci Nemecku)? Dekuji predem za prispevky na toto tema! Zdravi Miriam

Mitglied inaktiv - 24.07.2004, 17:51



Antwort auf diesen Beitrag

Ahoj, ja jsem take Ceska a maminka 19-mesicni dcery, kterou vychovavame dvojjazycne (manzel cesky neumi). Jestli chces, tak mi napis na bea-cz@arcor.de, budu se tesit. Ahoj Ivana

Mitglied inaktiv - 18.09.2004, 23:18